Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi və Özbəkistan Prezidenti yanında Sosial Müdafiə üzrə Milli Agentliyin nümayəndələri arasında onlayn görüş keçirilib.Görüş iki qurum arasında əməkdaşlıq müstəvisində təcrübə mübadiləsi məqsədi daşıyıb.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini Anar Əliyev son illər ölkəmizdə həyata keçirilən sosial islahatlar, eləcə də rəqəmsal texnologiyaların tətbiqi istiqamətində əldə olunan nailiyyətləri diqqətə çatdırıb.2019-cu ilin əvvəlindən Azərbaycanda sosial ödənişlərin e-sistem üzərindən, proaktiv qaydada təyinatına başlandığı diqqətə çatdırılıb.
Görüşdə iki qurum arasında əməkdaşlıq müstəvisində görüləcək birgə iş və fəaliyyətin əlaqələndirilməsi mexanizmləri müzakirə olunub.
Azərbaycanda sosial sahədə xidmətlərin elektronlaşdırılması üzrə son illərdə əldə olunan uğurlu təcrübənin öyrənilərək tətbiqinə maraq göstərən ölkələrdən biri də Özbəkistandır. Bu istiqamətdə təcrübə mübadilələrinin davam etdiriləcəyi vurğulanıb.

Состоялась онлайн-встреча между представителями Министерства труда и социальной защиты населения и Национального агентства социальной защиты при Президенте Республики Узбекистан. Целью встречи был обмен опытом на уровне сотрудничества между двумя учреждениями.
Заместитель министра труда и социальной защиты населения Анар Алиев обратил внимание на социальные реформы, осуществленные в нашей стране за последние годы, а также достижения, достигнутые в направлении применения цифровых технологий.
На встрече обсуждались механизмы совместной работы и координации деятельности на уровне сотрудничества двух институтов.
Узбекистан является одной из стран, проявляющих интерес к изучению и применению накопленного за последние годы успешного опыта по электронизации социальных услуг в Азербайджане. Было подчеркнуто, что обмен опытом в этом направлении будет продолжен.