“Yüksəliş” müsabiqəsinin final mərhələsi keçirilib
Prezident İlham Əliyevin Sərəncamı ilə keçirilən üçüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin final mərhələsi keçirilib.
Final mərhələsində 109 iştirakçı mübarizə aparıb. Onların strateji düşünmək, nəticələrə yönəlmək, komandada işləmək, kommunikasiya və s. üzrə bacarıqları qiymətləndirilib. Qiymətləndirmədə dövlət qurumlarının rəhbərləri də iştirak ediblər.
Müsabiqə Azərbaycanda yüksək idarəçilik qabiliyyətinə malik, intellektual səviyyəli və perspektivli şəxslərin rəhbər vəzifələrə namizədliyinin müəyyən edilməsi, dəstəklənməsi və ölkədə kadr ehtiyatı bankının yaradılması məqsədinə xidmət edir.

Состоялся финальный этап конкурса «Юкселиш»
Состоялся заключительный этап третьего конкурса «Юкселиш», учрежденного Распоряжением Президента Ильхама Алиева.
В финальном этапе соревновались 109 участников. Оценивались их навыки стратегического мышления, нацеленность на результат, работа в команде, коммуникабельность. В оценке также приняли участие руководители государственных учреждений.
Цель конкурса состоит в выявлении и поддержки кандидатур с высокими управленческими способностями, интеллектуальным уровнем и перспективных лиц на руководящие должности в Азербайджане и создания банка кадрового резерва в стране.