DOST Agentliyi və DOST mərkəzlərində canlarını ölkəmizin ərazi bütövlüyü yolunda qurban vermiş şəhidlərimizin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Sentyabrın 27-si Prezident İlham Əliyevin 2020-ci il 2 dekabr tarixli Sərəncamına əsasən Vətən müharibəsində qəhrəmancasına döyüşmüş, ölkəmizin ərazi bütövlüyü yolunda canlarını fəda etmiş əsgər və zabitlərimizə, bütün şəhidlərimizə dərin ehtiram əlaməti olaraq Anım Günü elan olunub.
Azərbaycan bayrağını işğaldan azad edilən torpaqlarımızda dalğalandıran, bu yolda canından keçən qəhrəmanlarımızın ruhu qarşısında baş əyirik!

Была почтена память шехидов Отечественной войны
В Агентстве DOST и центрах DOST была почтена минутой молчания светлая память наших мучеников, отдавших свою жизнь за территориальную целостность нашей страны.
Согласно Указу Президента Ильхама Алиева от 2 декабря 2020 года 27 сентября объявлен Днем памяти в знак глубокого уважения к нашим солдатам и офицерам, героически сражавшимся в Отечественной войне и отдавшим свои жизни за территориальную целостность нашей страны.
Мы преклоняемся перед душами наших героев, развевавших флаг Азербайджана на наших освобожденных от оккупации землях и погибших в пути!