Böyük Britaniyanın Azərbaycandakı səfiri Ferqus Ould Qarabağ Regional DOST Mərkəzində olub. Ziyarət səfirin, eləcə də BMT-nin İnkişaf Proqramının Azərbaycandakı Rezident Nümayəndəsinin səlahiyyətlərini icra edən Alessandra Rokkasalvonun Bərdə şəhərinə səfəri çərçivəsində baş tutub.
Səfir və BMT-nin nümayəndəsi Qarabağ Regional DOST Mərkəzində xidmət prosesi ilə tanış olublar. DOST konsepsiyasının ölkəmizdə dövlət sosial xidmətlərinin “bir pəncərə”dən, operativ, vətəndaş məmnunluğu prinsipi əsasında göstərilməsinə şərait yaratdığı vurğulanıb.
Daha sonra nümayəndə heyəti üçün DOST konsepsiyası barədə təqdimat nümayiş etdirilib. Təqdimatda DOST mərkəzlərində vətəndaşlara sosial müdafiə və sosial təminat, tibbi-sosial ekspertiza və reabilitasiya, sosial sığorta, əmək və məşğulluq sahələri üzrə göstərilən xidmətlər barədə məlumat verilib.

Посол Великобритании посетил Карабахский Региональный Центр DOST
Посол Великобритании в Азербайджане Фергус Олд посетил Карабахский Региональный Центр DOST. Посещение состоялось в рамках визита посла, а также постоянного представителя Программы развития ООН в Азербайджане Алессандры Роккасальво в город Барда.
Посол и представитель ООН ознакомились с процессом обслуживания в Карабахском Региональном Центре DOST. Подчеркивалось, что концепция DOST создала условия для предоставления государственных социальных услуг в нашей стране по принципу «единого окна», оперативно и основанного на принципе удовлетворенности граждан.
Далее делегации была представлена ​​презентация концепции DOST. В презентации была отражена информация об услугах, оказываемых гражданам в центрах DOST в сферах социальной защиты и социального обеспечения, медико-социальной экспертизы и реабилитации, социального страхования, труда и занятости.