Könüllü DOST proqramı regionlara çıxır
DOST Agentliyinin “Könüllü DOST” proqramının “Distant DOST” altproqramı çərçivəsində “Virtual Sosial Məktəb” mikrolayihəsinə start verilir. Layihə çərçivəsində “Sosial iş” istiqamətində könüllü təlimçilər tərəfindən region gənclərinə onlayn təlimlər keçiriləcək. Öz bilik və bacarıqlarına güvənənlər könüllü təlimçi qismində layihəyə qoşula bilər.
Sosial sahədə fəaliyyət göstərən, adıçəkilən istiqamətdə bilik və bacarıqlarını region gənclərinə ötürmək istəyən şəxslər aşağıdakı linkə daxil olaraq qeydiyyatdan keçə bilər.
Mikrolayihənin məqsədi regionda yaşayan gənclərin sosial aktivliyini artırmaq, gənclərə sosial işin mahiyyətini izah etmək, həssas qrupdan olan şəxslərlə iş istiqamətində təlimlər keçməkdir. Layihə DOST Agentliyinin “Könüllü DOST” proqramının təşkilatçılığı, Gənclərin İnkişaf və Karyera Mərkəzinin, Azərbaycan Könüllü Təşkilatları İttifaqının tərəfdaşlığı ilə həyata keçirilir.
Qeyd edək ki, təlimçilərin qeydiyyatı üçün son tarix 8 noyabrdır. Bundan sonra isə layihəyə iştirakçı qismində qoşulmaq istəyənlər üçün qeydiyyat aktivləşəcək və bu barədə əlavə məlumat veriləcək.

Программа "Волонтёр DOST" выходит в регионы
В рамках подпрограммы «Дистанционный DOST» программы «Волонтёр DOST» Агентства DOST запускается микропроект "Виртуальная сциальная школа". В рамках проекта для молодежи региона будут проводиться тренинги тренерами-волонтерами по направлению «Социальная работа». Те, кто уверен в своих знаниях и навыках, могут присоединиться к проекту в качестве тренера-волонтера.
Люди, активные в социальной сфере и желающие передать свои знания и навыки в указанном направлении молодежи региона, могут зарегистрироваться, перейдя по ссылке ниже.
Цель микропроекта – повысить социальную активность молодежи, проживающей в регионе, объяснить молодым людям суть социальной работы, а также обучить их направлению работы с людьми из уязвимых групп. Проект организован программой «Волонтёр DOST» при партнерстве Центра развития и карьеры молодежи и Союза добровольных организаций Азербайджана.
Стоит отметить, что последний день регистрации тренеров – 8 ноября. После этого будет активирована регистрация для желающих присоединиться к проекту в качестве участника и будет предоставлена ​​дополнительная информация.