Çağrı Mərkəzi 142-nin əməkdaşları üçün təlim keçirilib - FOTO
DOST Çağrı Mərkəzi 142-nin əməkdaşları üçün “Liderlik bacarıqlarının inkişafı” mövzusunda təlim keçirilib. Çağrı Mərkəzi 142-nin direktor müavini Fariz Hacızadə və 4 saylı Bakı DOST Mərkəzinin sosial-psixoloji xidmətlər üzrə mütəxəssisi Mətanət Əliyeva tərəfindən keçirilən təlimdə komandanın idarə edilməsi üzrə vərdişlərin artırılması və bunun nəticəsində səmərəliliyin yüksəlməsinə nail olmaq prinsipləri müzakirə olunub.
Təlimdə, həmçinin liderlik xüsusiyyətlərinin inkişafı, komandada işləmə üsulları, effektivliyin artırılması, emosional intellektin inkişafı, resurslardan düzgün istifadə və s. mövzulara toxunulub.
Sonda iştirakçılarla müzakirələr aparılıb, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, DOST Agentliyində mütəmadi olaraq müxtəlif təlimlər keçirilir. Məqsəd əməkdaşların təlim ehtiyaclarının qarşılanması, həmçinin onların bilik və bacarıqlarının artırılmasıdır.

Для сотрудников DOST Колл-центра 142 был проведен тренинг на тему: «Развитие лидерских качеств». На тренинге, проведенном заместителем директора Колл-центра 142 Фаризом Гаджизаде и специалистом социально-психологической службы Бакинского центра DOST №4 Матанат Алиевой, были раскрыты принципы повышения навыков управления командой, и как следствие, в результате были обсуждены принципы достижения повышения эффективности.
На тренинге также были затронуты такие темы, как развитие лидерских качеств, методов работы в команде, повышение эффективности, развитие эмоционального интеллекта, правильного использования ресурсов и т.д.
В завершение с участниками были проведены дискуссии и даны ответы на их вопросы.
Следует отметить, что в Агентстве DOST регулярно проводятся различные тренинги. Целью является удовлетворение потребностей в обучении сотрудников, а также повышение их знаний и навыков.