Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyində UNİCEF-lə əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyində UNİCEF-in ölkəmizdəki nümayəndəliyinin rəhbəri Aleks Haykenslə görüş olub.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev ölkəmizdə uşaqların etibarlı sosial təminat sistemi ilə əhatə olunmasının Prezident İlham Əliyevin sosial inkişaf strategiyasının mühüm tərkib hissəsi olduğunu vurğulayıb.
Ölkəmizdə həssas qruplardan olan uşaqlarla bağlı sosial xidmətlər sisteminin əhatə dairəsinin ildən-ilə genişləndiyini, bu xidmətlərin uşaqların sosial reabilitasiyası və cəmiyyətə inteqrasiyası, normal həyata dönüşünün təmin olunması istiqamətində qurulduğunu diqqətə çatdırıb.
S.Babayev ötən dövrdə bu istiqamətdə UNİCEF-lə uğurlu əməkdaşlıq təcrübəsinin formalaşdığını, ölkəmizin təşkilatla sıx və davamlı tərəfdaşlığa böyük əhəmiyyət verdiyini qeyd edib.
Hazırda həyata keçirilən fəaliyyətlərin 2020-ci ildə imzalanmış “2021-2025-ci illər üzrə Ölkə Əməkdaşlıq Proqramı” çərçivəsində davam etdirildiyini qeyd edən nazir ötən dövrdə Nazirliklə təşkilat arasında 6 fəaliyyət planının imzalandığını, 14 istiqamət üzrə birgə görülmüş çoxşaxəli işləri vurğulayıb.
O, fəaliyyət müddəti başa çatan A.Haykensə Azərbaycan ilə UNİCEF arasında əlaqələrin inkişafına verdiyi töhfəyə görə təşəkkür edərək gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
A.Haykens Azərbaycanın uşaqların müdafiəsi sahəsində uğurlu iş təcrübəsini qeyd edib, ölkədə azyaşlıların rifahının dəstəklənməsi, onların sosial xidmətlərlə əhatə edilməsi üçün məqsədyönlü fəaliyyətin həyata keçirildiyini bildirib.
Ölkəmizdə olduğu dövrdə bütün sahələrdə inkişaf proseslərini maraqla izlədiyini və Azərbaycandan xoş təəssüratlarla ayrılacağını vurğulayıb.

В Министерстве труда и социальной защиты населения обсудили вопросы сотрудничества с ЮНИСЕФ
В Министерстве труда и социальной защиты населения прошла встреча с главой представительства ЮНИСЕФ в нашей стране Алексом Хайкенсом.
Министр труда и социальной защиты населения Сахил Бабаев подчеркнул, что окружение детей в нашей стране надежной системой социального обеспечения является важной составляющей стратегии социального развития президента Ильхама Алиева.
Он обратил внимание на то, что сфера действия системы социальных услуг для детей из уязвимых групп населения в нашей стране из года в год расширяется, эти службы создаются по направлению социальной реабилитации и интеграции детей в общество, обеспечения их возвращения к нормальной жизни.
С.Бабаев отметил, что за прошедший период сложился успешный опыт сотрудничества с ЮНИСЕФ в этом направлении, и что наша страна придает большое значение тесному и постоянному партнерству с организацией.
Отметив, что текущие мероприятия продолжаются в рамках подписанной в 2020 году «Программы сотрудничества со страной на 2021-2025 годы», министр подчеркнул многоплановую работу,проведенную за прошедший период между министерством и организацией, в ходе которой было подписано 6 планов мероприятий, проведенных совместно по 14 направлениям.