İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı (İƏT) əmək nazirlərinin Bakıda keçirilən 5-ci konfransında iştirak edən İslam ölkələrinin nazirləri 5 saylı Bakı DOST Mərkəzində olublar.
Prezident İlham Əliyevin Fərmanı ilə 2019-cu ilin may ayında DOST Agentliyi və bundan sonra 7 DOST Mərkəzinin açıldığı, hazırda bu mərkəzlərin şəbəkəsinin genişləndirilməsi işlərinin davam etdirildiyi qeyd olunub.
Bildirilib ki, Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın təşəbbüsü olan DOST konsepsiyası 159 sosial xidmətin “bir pəncərə”dən, operativ, şəffaf, vətəndaş məmnunluğuna uyğun təqdim olunmasına imkan verir.
DOST konsepsiyasının innovativ üstünlükləri və nailiyyətləri, bu konsepsiyanın dünyanın qabaqcıl təcrübələri sırasına daxil edildiyi və beynəlxalq uğurları diqqətə çatdırılıb.

Министры исламских стран посетили Центр DOST
Министры исламских стран, принимавшие участие в V конференции министров труда Организации исламского сотрудничества (ОИС) в Баку, посетили Бакинский центр DOST №5.
Согласно Указу Президента Ильхама Алиева, с мая 2019 года были открыты Агентство DOST и 7 Центров DOST, и в настоящее время продолжается расширение сети этих центров.
Было сообщено, что концепция DOST, которая является инициативой первого вице-президента Мехрибан Алиевой, позволяет обеспечить предоставление 159 социальных услуг по принципу «единого окна», оперативно, прозрачно и в соответствии с удовлетворением граждан.
Обращено внимание на инновационные преимущества и достижения концепции, вхождение этой концепции в число ведущих практик мира, ее международные успехи.