Tacikistanın Əmək Naziri DOST Mərkəzində olub
Qonağa DOST konsepsiyası barədə məlumat verilib. Prezident İlham Əliyevin Fərmanı ilə 2019-cu ilin may ayında  DOST Agentliyi və bundan sonra 7 DOST Mərkəzinin açıldığı, hazırda bu mərkəzlərin şəbəkəsinin genişləndirilməsi işlərinin davam etdirildiyi qeyd olunub. Bildirilib ki, Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın təşəbbüsü olan DOST konsepsiyası 159 sosial xidmətin “bir pəncərə”dən, operativ, şəffaf, vətəndaş məmnunluğuna uyğun təqdim olunmasına imkan verir.
DOST modelinin innovativ üstünlükləri və nailiyyətləri, bu konsepsiyanın dünyanın qabaqcıl təcrübələri sırasına daxil edildiyi və beynəlxalq uğurları diqqətə çatdırılıb.
Daha sonra Tacikistan nümayəndə heyəti ilə ikitərəfli görüş keçirilib. Görüşdə DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov, Dövlət Əmək Müfəttişliyi Xidmətinin rəisi Vəli Quliyev iştirak edib. Azərbaycanda əmək, məşğulluq və sosial müdafiə sahələrində aparılan islahatlar, bu sahələrdə innovativ həllərin geniş tətbiqi işləri, ölkəmizdə əlilliyi olan şəxslərə göstərilən reabilitasiya xidmətləri barədə məlumat verilib.

Гость был ознакомлен с концепцией DOST. Согласно Указу Президента Ильхама Алиева, с мая 2019 года были открыты Агентство DOST и 7 Центров DOST, и в настоящее время продолжается расширение сети этих центров. Было сообщено, что концепция DOST, инициатива первого вице-президента Мехрибан Алиевой, позволяет обеспечить предоставление 159 социальных услуг по принципу «единого окна», оперативно, прозрачно и в соответствии с удовлетворением граждан.
Доведено до внимания инновационные преимущества и достижения модели DOST, вхождение этой концепции в число ведущих мировых практик и ее международные успехи.
Позже состоялась двусторонняя встреча с делегацией Таджикистана. Во встрече приняли участие председатель правления агентства DOST Фарид Мамедов и руководитель Государственной службы инспекции труда Вели Гулиев. Была представлена информация о реформах, проводимых в сфере труда, занятости и социальной защиты в Азербайджане, широком применении инновационных решений в этих сферах, а также реабилитационных услугах, предоставляемых лицам с ограниченными физическими возможностями в нашей стране.
На встрече также были обсуждены перспективы сотрудничества между ведомствами, состоялся обмен мнениями по вопросам, представляющим двусторонний интерес.