DOST Agentliyi tərəfindən yaradılan “Ahıllar Klubu”nun növbəti görüşü baş tutub. 5 saylı Bakı DOST Mərkəzində keçirilən tədbirin budəfəki qonağı Azərbaycan Respublikasının əməkdar artisti Bəhram Bağırzadə olub. Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il bayramlarına həsr olunmuş görüş səmimi söhbət mühitində keçib.
Bəhram Bağırzadə öz gəncliyi və fəaliyyəti haqqında təəssüratlarını bölüşüb. 84 kitab müəllifi olan Bəhram Bağırzadə yeni nəşr olunmuş “Xankəndi” adlı kitabını qonaqlara hədiyyə edib.
Görüş zamanı Bəhram Bağırzadə iştirakçıların müxtəlif suallarını da cavablandırıb. Klubun üzvləri onlara göstərilən diqqətə görə təşəkkürlərini bildiriblər.
Xatırladaq ki, “Ahıllar Klubu” DOST mərkəzləri üzrə evdə (səyyar) sosial xidmətlər göstərilən şəxslərin sosial aktivliyə cəlb edilməsi məqsədi ilə yaradılıb.

Члены «Пожилого клуба» встретились с Бахрамом Багирзаде
Состоялось очередное заседание «Клуба пожилых людей», созданного Агентством DOST. Гостем мероприятия, состоявшегося в Бакинском центре DOST №5, стал заслуженный артист Азербайджанской Республики Бахрам Багирзаде. Встреча, посвященная Дню солидарности азербайджанцев мира и новогодним праздникам, прошла в атмосфере искренней беседы.
Бахрам Багирзаде поделился впечатлениями о своей молодости и деятельности. Автор 84 книг Бахрам преподнес в подарок гостям свою недавно изданную книгу «Ханкенди».
В ходе встречи гость ответил на различные вопросы участников. Члены клуба выразили благодарность за оказанное им внимание.
Следует отметить, что «Пожилой клуб» создан с целью вовлечения в социальную деятельность людей, которым предоставляются социальные (мобильные) услуги на дому центрами DOST.