Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri, “Yüksəliş” Təşkilat Komitəsinin üzvü Sahil Babayev üçüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri İlahə Baxışova Tahirli və Toğrul Ələkbərovla görüşüb.
Sahil Babayev “Yüksəliş” müsabiqəsinin Mentorluq proqramı çərçivəsində keçirilən ilk görüşündə müsabiqə qaliblərini əldə etdikləri nailiyyət münasibətilə təbrik edib, onlara gələcək fəaliyyətlərində yeni uğurlar arzu edib. Mentorluq proqramının gedişatı ilə bağlı məlumat verən nazir qaliblərin təcrübə imkanlarını artırmaları və potensiallarının inkişaf etdirilməsi üçün birillik fərdi inkişaf planının əhəmiyyətli təşəbbüs olduğunu vurğulayıb. Bundan əlavə, bu istiqamətdə qaliblərə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən zəruri şərait yaradılaraq dəstək göstəriləcəyini əlavə edib.
Əmək, məşğulluq, sosial müdafiə sahələrində son illər aparılan ardıcıl islahatlar, DOST konsepsiyası, sosial sahədə innovativ həllərin, rəqəmsal texnologiyaların geniş tətbiqi işləri, gələcək sosial hədəflər barədə ətraflı məlumat verilib.
Üçüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri İlahə Baxışova Tahirli və Toğrul Ələkbərov əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinə Mentorluq proqramı çərçivəsində yaradılan imkana və görüşə görə təşəkkür ediblər.
Xatırladaq ki, “Yüksəliş” müsabiqəsi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 26 iyul 2019-cu il tarixində imzaladığı Sərəncamla təsis olunub. Müsabiqə 21-51 yaş aralığında, ikiillik idarəçilik təcrübəsi olan, ali təhsilli Azərbaycan Respublikasının vətəndaşlarını əhatə edir. Müsabiqə 5 mərhələdən – qeydiyyat, onlayn seçim, əyani, yarımfinal və finaldan ibarətdir. Müsabiqə qalibləri idarəçi rəhbərlər (https://yukselish.az/mentors.html) tərəfindən birillik fərdi inkişaf planı və hər biri 20 min manat məbləğində özünüinkişaf qrantı əldə edirlər.
Qeyd edək ki, növbəti, sayca dördüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti tərəfindən 25 dekabr 2023-cü il tarixində Sərəncam imzalanıb.

Министр труда и социальной защиты населения Сахил Бабаев встретился с победителями третьего конкурса «Юксялищ»
22 января 2024, 11:40
Министр труда и социальной защиты населения, член оргкомитета «Юксялищ» Сахил Бабаев встретился с победителями третьего конкурса «Юксялищ» Илахой Бахышовой Тахирли и Тогрулом Алекперовым.
На первой встрече, состоявшейся в рамках наставнической программы конкурса «Юксялищ», Сахил Бабаев поздравил победителей конкурса с достижением и пожелал им новых успехов в дальнейшей деятельности. Предоставляя информацию о ходе реализации программы наставничества, министр подчеркнул, что годовой план личного развития является важной инициативой для победителей, позволяющей расширить возможности получения опыта и развить свой потенциал. Кроме того, он добавил, что победителей поддержит Министерство труда и социальной защиты населения, создав необходимые условия.
Была дана подробная информация о последовательных реформах в сфере труда, занятости, социальной защиты, концепции DOST, широком применении инновационных решений в социальной сфере, цифровых технологиях и будущих социальных целях.
Победители третьего конкурса Илаха Бахышова Тахирли и Тогрул Алекперов поблагодарили министра труда и социальной защиты населения за предоставленную возможность и встречу, созданную в рамках программы наставничества.
Отметим, что конкурс «Юксялищ» учрежден Указом Президента Азербайджанской Республики от 26 июля 2019 года. В конкурсе участвуют граждане Азербайджанской Республики с высшим образованием в возрасте от 21 до 51 года, имеющие двухлетний опыт управления. Конкурс состоит из 5 этапов – регистрация, онлайн-отбор, очный, полуфинал и финал. Победители конкурса получают от руководителей управления годовой план личного развития и грант на саморазвитие в размере 20 тысяч манатов каждый.
Отметим, что Указ был подписан Президентом Азербайджанской Республики 25 декабря 2023 года о проведении очередного, четвертого конкурса «Юксялищ».