Könüllü DOSTlarımız 2 fevralda gəncləri birləşdirdi
DOST Agentliyinin "Könüllü DOST" proqramının təşəbbüsü, Azərbaycan Könüllü Təşkilatları İttifaqının dəstəyi ilə ittifaqa daxil olan könüllü təşkilatları birgə tədbir keçiriblər. Müxtəlif könüllü təşkilatlarını təmsil edən gənclər 4 saylı Bakı DOST Mərkəzində Könüllü DOSTlarımızla birlikdə vətəndaşlara xidmət göstəriblər.
Tədbirdə “Ekokönüllü”, “Könüllü Gömrükçü” dəstəsi, “ASAN Könüllüləri” təşkilatı, “Gənc Könüllüləri” İctimai Birliyi, “AİLƏM Könüllüləri” İctimai Birliyi, “BİR Könüllü” Tələbələrin Əməkdaşlığı İctimai Birliyi, “SOCAR Könüllüləri”, “Bakı Şəhər Halqası Könüllülər” proqramı, “Mədəniyyət Könüllüləri” İctimai birliyi, BDU Könüllüləri, RİİB Könüllüləri iştirak ediblər.
Layihənin əsas məqsədi könüllülərin timsalında gənclərin prezident seçkilərində aktiv iştirak etməsinə cəlb edilməsi, o cümlədən könüllülərin birliyinin, həmrəyliyinin göstərilməsidir.

По инициативе программы «Волонтёр DOST» Агентства DOST при поддержке Союза волонтерских организаций Азербайджана, входящие в союз, провели совместное мероприятие. Вместе с нашими волонтёрами DOST в Бакинском Центре DOST №4 молодые люди, представляющие различные общественные организации, обслуживали граждан.
В мероприятии принимали участие «Эковолонтёры», «Волонтер Таможни», организация «Волонтеры ASAN», Общественное объединение «Молодые волонтеры», Общественное объединение «СЕМЕЙНЫЕ волонтеры», Общественное объединение студенческого сотрудничества «BIR Волонтёр», «Волонтеры SOCAR», «Волонтеры уличной трассы Баку», Общественное объединение «Волонтеры культуры», Волонтеры БГУ, Волонтеры RIIB.
Основная цель проекта – привлечь молодежь в виде волонтеров к активному участию в президентских выборах, а также показать единство и солидарность волонтеров.