Bu ilin yanvar ayında DOST mərkəzlərində 66 min vətəndaşa xidmət göstərilib.
DOST mərkəzləri şəbəkəsinin genişləndirilməsi istiqamətində növbəti addım olaraq ötən il avqustun 7-də Prezident İlham Əliyevin iştirakı ilə Bərdədə Qarabağ Regional DOST mərkəzinin açılışı olub. Beləliklə, DOST mərkəzlərinin sayı 7-ə çatıb.
Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın təşəbbüsü olan DOST konsepsiyası əsasında 159 sosial xidmət “bir pəncərə”dən, müasir və çevik, şəffaf mexanizmlərlə, vətəndaş məmnunluğuna uyğun təqdim olunur.
DOST mərkəzlərində ötən dövrdə ümumilikdə 2 milyondan çox vətəndaşa xidmət göstərilib və bu xidmətlərdən vətəndaş məmnunluğu 98,1 faizdir.
Yanvar ayında DOST “142” Çağrı mərkəzi tərəfindən isə 142 min vətəndaş müraciəti cavablandırılıb. “Könüllü DOST” proqramı iştirakçılarının sayı da artmaqda davam edib. Ötən ay proqrama 1178 müraciət olub və daha 125 nəfər DOST könüllüləri sırasına cəlb edilib.

В январе центры DOST оказали услуги 66 тысячам граждан
Карабахский Региональный Центр DOST, который был открыт в Барде при участии президента Ильхама Алиева 7 августа прошлого года является очередным шагом в расширении сети центров DOST. Таким образом, количество центров DOST достигло 7-и.
На основе концепции DOST, инициированной первым вице-президентом Мехрибан Алиевой, 159 социальных услуг предоставляются из «единого окна», с использованием современных, гибких, прозрачных механизмов на основе удовлетворенности граждан.
За прошедший период в центрах DOST было обслужено более 2 миллионов граждан, удовлетворенность граждан этими услугами составляет 98,1 процента.
В январе «DOST Колл-центр 142» ответил на 142 тысячи обращений граждан. Число участников программы «Волонтёр DOST» продолжает увеличиваться. В прошлом месяце в программу было подано 1178 заявок и еще 125 человек были привлечены в качестве волонтеров DOST.