“Badam Medical Center” DOST mərkəzlərində növbəti dəfə “Ödənişsiz göz müayinəsi günləri” aksiyası keçirir. Aksiya DOST mərkəzlərinə müraciət edən bütün vətəndaşlar və mərkəzlərin əməkdaşları üçün nəzərdə tutulub. Müayinələr bu dəfə Nizami rayonu, Heydər Əliyev prospekti, 183 b. ünvanında yerləşən 3 saylı Bakı DOST Mərkəzində aparılır. Mərkəzin binasında müasir oftalmoloji cihazlar quraşdırılıb. Göz müayinələri peşəkar oftalmoloq-cərrahlar tərəfindən martın 7-nə kimi, saat 9:00-dan 17:00-dək aparılır. Aksiya vətəndaşlar və əməkdaşlar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.
DOST mərkəzinə müraciət edən vətəndaşlar könüllülər tərəfindən məlumatlandırılaraq müayinələrin aparıldığı guşəyə yönləndirilir. Vətəndaşlar burada qeydiyyatdan keçdikdən sonra ödənişsiz göz müayinəsindən keçirlər. Gündəlik 100-ə yaxın vətəndaşın göz müayinəsi aparılır, həkimlər tərəfindən müvafiq məsləhətlər verilir, eynək və müalicə üçün reseptlər yazılır. Cərrahi müdaxiləyə ehtiyacı olanlara isə “Badam Medical Center”də icbari tibbi sığorta ilə ödənişsiz əməliyyat oluna biləcəkləri haqqında məlumat verilir.
Qeyd edək ki, müayinələr qarşıdakı günlərdə də davam edəcək. Aksiyanın növbə ilə bütün DOST mərkəzlərində keçirilməsi nəzərdə tutulur.

В центрах DOST продолжается акция по бесплатной проверке зрения
«Медицинский центр Бадам» в очередной раз проводит акцию «Дни бесплатной проверки зрения» в центрах DOST. Акция предназначена для всех граждан и сотрудников центров. На этот раз обследования проходят в Бакинском Центре DOST №3, расположенный по адресу: «Низаминский район, проспект Гейдара Алиева,корп 183». В здании центра установлено современное офтальмологическое оборудование. Осмотр глаз проводят профессиональные офтальмологи-хирурги с 9:00 до 17:00. Акция продлится до 7 марта. Подобного рода мероприятие было встречено с большим интересом гражданами и сотрудниками.
Граждан, обратившихся в центр DOST, волонтеры информируют и направляют их в угол, где проводятся обследования. После регистрации посетители проходят бесплатную проверку зрения. Ежедневно около 100 горожан проверяют свое зрение, и после врачи дают соответствующие советы, выписывают рецепты на очки и лечение. Тех, кто нуждается в хирургическом вмешательстве, информируют, что при наличии медицинской страховки в «Медицинском центре Бадам» они могут пройти операцию бесплатно.
Следует отметить, что обследования продолжатся в ближайшие дни. Акция планируется проводить поочередно во всех центрах DOST.