Qarabağ Regional DOST Mərkəzində “DOST xidmətlərinin keyfiyyətinin daha da artırılması və vətəndaşların təklif və iradlarının dinlənilməsi” mövzusunda ictimai dinləmə keçirilib.
İctimai iştirakçılıq haqqında Azərbaycan Respublikasının Qanununun tələbinə əsasən təşkil olunan tədbirdə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında İctimai Şuranın üzvləri, vətəndaş cəmiyyəti institutlarının nümayəndələri, həmçinin mütəxəssis və ekspertlər iştirak edib.
DOST Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin müavini Seymur Alıyev tədbir iştirakçılarına DOST mərkəzlərinin fəaliyyəti barədə məlumat verib. DOST konsepsiyasının ölkəmizdə dövlət sosial xidmətlərinin “bir pəncərə”dən, operativ, vətəndaş məmnunluğu prinsipi əsasında göstərilməsinə şərait yaratdığı vurğulanıb.
Qeyd olunub ki, indiyədək 2,5 milyondan çox vətəndaş DOST xidmətlərindən yararlanıb və bu xidmətlərdən vətəndaş məmnunluğu səviyyəsi 98 faizdən yüksəkdir. Agentliyin bir çox beynəlxalq mükafatlarla təltif edildiyi, DOST təcrübəsinin digər ölkələrdə tətbiqinin beynəlxalq qurumlar tərəfindən təşviq olunduğu diqqətə çatdırılıb.
Daha sonra “DOST xidmətlərinin keyfiyyətinin daha da artırılması və vətəndaşların təklif və iradlarının dinlənilməsi” mövzusunda müzakirələr aparılıb. Tədbir iştirakçıları mövzu ilə bağlı fikirlər səsləndirib, mövcud vəziyyəti qiymətləndirib və yeni təkliflər veriblər.

Министр труда и социальной защиты населения Сахиль Бабаев провел прием жителей Огузского и Габалинского районов в городе Огуз. Перед началом приема Сахиль Бабаев совместно с главой Огузской районной и...
29 ноября 2024, 15:33
Очередное заседание Правления Агентства Устойчивого и Оперативного Социального Обеспечения прошло в онлайн-формате. В ходе встречи обсуждались вопросы, включенные в повестку дня. На заседании были пре...
28 ноября 2024, 15:39
Международная ассоциация пенсионных и социальных фондов (BPSFA) провела видеоконференцию на тему: «Агентство DOST: инновационный подход к предоставлению услуг. Организация и предоставление пенсионных...
27 ноября 2024, 20:07
На пленарном заседании осенней сессии Милли Меджлиса продолжились обсуждения законопроектов, включенных в пакет государственного бюджета на 2025 год. Министр труда и социальной защиты населения Сахиль...
Делегация, состоящая из сотрудников Агентства DOST и Центра цифровых инноваций DOST, приняла участие в семинаре, прошедшем в Стамбуле (Турция). Мероприятие, посвященное теме «Предоставление услуг в Ев...