Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin “DOST Çağrı Mərkəzi 142” MMC-nin cari ilin oktyabr ayı üzrə fəaliyyəti ilə bağlı iclas keçirilib. Onlayn formatda baş tutan görüşdə DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov, həmçinin Agentliyin və Çağrı Mərkəzinin əməkdaşları iştirak edib.
Görüşdə “DOST Çağrı Mərkəzi 142” MMC-nin fəaliyyəti ilə bağlı təqdimat nümayiş olunub, görülən işlər barədə məlumat verilib, müvafiq istiqamətdə atılacaq addımlar barədə müzakirələr aparılıb.
Təqdimatda daxil olan müraciətlər, vətəndaş məmnunluğu, xətdə gözləmə müddəti, sosial media üzrə aktivlik göstəriciləri və s. ilə bağlı statistik məlumatlar diqqətə çatdırılıb.
Sonda Fərid Məmmədov təqdimatla bağlı fikirlərini bildirib, bu istiqamətdə müvafiq təkliflər verib. Əməkdaşların təlimlərə cəlb olunması, monitorinq və qiymətləndirmə sisteminin təkmilləşdirilməsi, həmçinin Çağrı Mərkəzi 142-də süni zəkanın tətbiq edilməsi üzrə ilkin addımların atılmasının zəruriliyi vurğulanıb.

В Министерстве труда и социальной защиты населения состоялось заседание, посвященное деятельности “DOST Колл-центра 142” за октябрь текущего года. В онлайн-формате в заседании приняли участие председатель Правления Агентства DOST Фарид Мамедов, сотрудники Агентства и представители Колл-центра.
На встрече был представлен отчет о деятельности “DOST Колл-центра 142”, обсуждены выполненные задачи и шаги, которые необходимо предпринять для дальнейшего развития.
В ходе презентации были продемонстрированы статистические данные, включая информацию о количестве поступивших обращений, уровне удовлетворенности граждан, времени ожидания на линии, активности в социальных сетях и других ключевых показателях.
В завершение Фарид Мамедов предложил ряд рекомендаций. Он подчеркнул необходимость усиления подготовки сотрудников через трейнинги, совершенствования системы мониторинга и оценки, а также отметил важность первых шагов к внедрению искусственного интеллекта в работу Колл-центра 142.