“Səyyar DOST” xidməti üçün növbə götürmə sistemi də elektronlaşdı
Sosial sahədə xidmətlərin geniş miqyasda elektronlaşdırılması işləri çərçivəsində həssas qruplara aid vətəndaşların “Səyyar DOST”  xidməti üçün növbə götürmə sistemi də artıq elektronlaşdırılıb.
Vətəndaşlar dost.gov.az saytına daxil olaraq “Səyyar DOST” bölməsinə keçid etdikdən sonra açılan pəncərədə sadə müraciət formasını doldurmaqla bu xidmət üçün e-qaydada növbəyə yazıla bilərlər.
Məlumatları daxil etdikdən sonra vətəndaşa avtomatik növbə təyin olunur və bu barədə onun mobil nömrəsinə sifariş etdiyi xidmət növü ilə bağlı ətraflı mesaj göndərilir.
“Səyyar DOST” xidməti DOST mərkəzləri tərəfindən təqdim edilən xidmətlərin göstərilməsi məqsədilə lazımi sənədlərin sifarişçidən təhvil alınması və emal edilərək ona təhvil verilməsini nəzərdə tutur.
Bu xidmət üçün e-qaydada növbəyə yazılma imkanının yaradılması vətəndaşların xidmətə əlçatanlığının, xidmətin çevikliyinin, keyfiyyətinin daha da artmasına imkan verir.

В рамках масштабной цифровизации социальных услуг система записи на приём для услуги «Səyyar DOST», предназначенной для граждан из числа уязвимых групп, была переведена в электронный формат.
Теперь граждане могут зайти на сайт dost.gov.az, перейти в раздел «Səyyar DOST» и, заполнив простую форму, подать заявку на получение данной услуги онлайн.
После ввода данных заявителю автоматически назначается очередь, а на его мобильный номер направляется подробное SMS-сообщение с информацией о заказанной услуге.
Услуга «Səyyar DOST» предусматривает приём необходимых документов от заявителя, их обработку и последующую передачу в целях предоставления соответствующих услуг центров DOST.
Внедрение электронной записи на данную услугу способствует повышению доступности, оперативности и качества социального обслуживания граждан.