Artıq Dövlət Tibbi Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Agentliyinin 19 23 Çağrı nömrəsinə daxil olan zənglər 142 Çağrı mərkəzi üzərindən qəbul edilərək cavablandırılır
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin müxtəlif qurumları üzrə fəaliyyət göstərən çağrı mərkəzlərinin vahid platformada birləşdirilməsi üçün onların nazirliyin Çağrı mərkəzi 142-yə inteqrasiyasına başlanıb.
Məqsəd vətəndaş müraciətlərinin cavablandırılması xidmətinin keyfiyyətinin daha da artırılması, müvafiq xidmətlərlə bağlı yalnız bir qısa nömrədən istifadə etməklə müraciət etmələrinə şərait yaradılmasıdır.
İlk mərhələdə Nazirliyin tabeliyindəki Dövlət Tibbi Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Agentliyinin (DTSERA) 19 23 Çağrı mərkəzinin 142 Çağrı mərkəzinə inteqrasiyası aparılır.
Artıq 19 23-ə edilən zənglər 142 üzərindən qəbul edilərək cavablandırılır.
Sonrakı mərhələdə (yəni, adaptasiya müddəti başa çatdıqdan sonra) 19 23 nömrəsi ləğv edilərək, DTSERA-ya aid bütün müraciətlər də 142 Çağrı mərkəzi tərəfindən qəbul ediləcək.

Звонки на номер 19 23 Государственного Агентства медико-социальной экспертизы и реабилитации уже принимаются и обрабатываются через колл-центр 142.
В целях объединения в единой платформе колл-центров, работающих в различных учреждениях Министерства Труда и Социальной Защиты Населения, начата их интеграция в колл-центр Министерства 142..
Цель – дальнейшее повышение качества услуги реагирования на обращения граждан, создание условий для их обращения за соответствующими услугами с использованием только одного короткого номера.
На первом этапе осуществляется интеграция колл-центра Государственного агентства медико-социальной экспертизы и реабилитации (ГМСЭР) 19 23 при Министерстве в Колл-центр 142.
Звонки, сделанные на номер 19 23 уже принимаются и обрабатываются через колл-центр 142.
На следующем этапе (после окончания периода адаптации) номер 19 23 будет аннулирован, а все запросы, связанные с ГМСЭР, будут поступать в Колл-центр 142.