DOST Agentliyində “Dövlət sosial xidmətlərinin “bir pəncərə”dən təqdim edilməsinə dair maarifləndirmə və elektronlaşdırılmasına ehtiyac yaranan xidmətlər barədə” ictimai dinləmə və müzakirə keçirilib.
İctimai iştirakçılıq haqqında Azərbaycan Respublikasının Qanununun tələbinə əsasən təşkil olunan tədbirdə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında İctima Şuranın üzvləri, vətəndaş cəmiyyəti institutlarının nümayəndələri, həmçinin mütəxəssis və ekspertlər iştirak edib.
DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov tədbir iştirakçılarına DOST mərkəzlərinin fəaliyyəti barədə məlumat verib. DOST konsepsiyasının ölkəmizdə dövlət sosial xidmətlərinin “bir pəncərə”dən, operativ, vətəndaş məmnunluğu prinsipi əsasında göstərilməsinə şərait yaratdığı vurğulanıb. Qeyd olunub ki, indiyədək 1 milyon 500 mindən çox vətəndaş DOST xidmətlərindən yararlanıb və bu xidmətlərdən vətəndaş məmnunluğu səviyyəsi 98 faizdən yüksəkdir. Agentliyin bir çox beynəlxalq mükafatlarla təltif edildiyi, DOST təcrübəsinin digər ölkələrdə tətbiqinin beynəlxalq qurumlar tərəfindən təşviq olunduğu diqqətə çatdırılıb.
Daha sonra “Dövlət sosial xidmətlərinin “bir pəncərə”dən təqdim edilməsinə dair maarifləndirmə və elektronlaşdırılmasına ehtiyac yaranan xidmətlər barədə” müzakirələr aparılıb. Tədbir iştirakçıları mövzu ilə bağlı fikirlər səsləndirib, mövcud vəziyyəti qiymətləndirib və yeni təkliflər veriblər.

В агентстве DOST состоялись общественные слушания и обсуждение на тему «Образование и необходимость электронизации государственных социальных услуг из единого окна».
В мероприятии, организованном в соответствии с требованиями Закона Азербайджанской Республики об участии общественности, приняли участие члены Общественного совета при Министерстве труда и социальной защиты населения, представители институтов гражданского общества, а также специалисты и эксперты.
Председатель правления агентства DOST Фарид Мамедов проинформировал участников мероприятия о деятельности центров DOST. Подчеркнуто, что концепция DOST создала условия для предоставления государственных социальных услуг в нашей стране из «единого окна», оперативных и основанных на принципе удовлетворения граждан. Отмечено, что услугами DOST воспользовались более 1 миллиона 500 тысяч граждан, а уровень удовлетворенности граждан этими услугами превышает 98 процентов. Было отмечено, что агентство удостоено многих международных наград, а применение практики DOST в других странах поощряется международными организациями.
Позже прошли обсуждения на тему «Обучение оказанию государственных социальных услуг из единого окна и услуг, требующих электронизации». Участники мероприятия высказали свое мнение по теме, оценили текущую ситуацию и внесли новые предложения.