DOST Agentliyinin əməkdaşları evdə (səyyar) sosial xidmətlər göstərilən tənha yaşayan ahılları ziyarət ediblər. 1 oktyabr – Beynəlxalq Ahıllar Günü ilə əlaqədar təşkil olunan görüşlərdə əməkdaşlar tənha ahılları əlamətdar gün münasibətilə təbrik edib, ən xoş arzularını çatdırıblar.
Beynəlxalq Ahıllar Gününün beynəlxalq səviyyədə qeyd olunması ahıllara diqqət və qayğının artırılması məqsədi daşıyır. DOST Agentliyi tərəfindən sosial baxımdan həssas əhali qrupundan olan şəxslərə daima diqqət göstərilir və onlar üçün mütəmadi olaraq tədbirlər həyata keçirilir.
Qeyd edək ki, BMT-nin Baş Assambleyasının 1992-ci ildə qəbul etdiyi Qətnaməyə əsasən, oktyabrın 1-i Beynəlxalq Ahıllar Günü kimi qeyd olunur. “Sosial xidmət haqqında” Azərbaycan Respublikasın Qanununa əsasən, 70 yaşına çatmış şəxslər ahıl hesab olunurlar.

1 октября – на встречах, организованных в связи с Международным днем пожилых людей, сотрудники поздравили одиноких пожилых людей со знаменательным днем и передали наилучшие пожелания.
Пожилые люди поблагодарили руководство и всех сотрудников Агентства за оказанную им ценность и внимание.
Международный день пожилых людей отмечается на международном уровне с целью повышения внимания и заботы о пожилых людях. Агентство DOST всегда уделяет внимание социально уязвимым группам населения и регулярно принимает меры для них.
Следует отметить, что согласно Резолюции, принятой Генеральной Ассамблеей ООН в 1992 году, 1 октября отмечается как Международный день пожилых людей. Согласно Закону Азербайджанской Республики «О социальных услугах», пожилыми считаются люди, достигшие 70-летнего возраста.