Nazir Sahil Babayev Mingəçevir şəhərində vətəndaşları qəbul edib
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev Mingəçevir şəhərində həmin şəhərin və Yevlax rayonunun sakinlərini qəbul edib.
Qəbuldan əvvəl Sahil Babayev və Mingəçevir şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı İlham İsmayılov Ümummilli Liderimiz Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət ediblər.
Qəbul zamanı vətəndaşlar aktiv məşğulluq proqramlarına, o cümlədən özünüməşğulluq proqramına cəlb olunma, əlillik və ünvanlı dövlət sosial yardımı, mənzil təminatı, reabilitasiya və s. məsələlərlə bağlı müraciət ediblər. Müraciət edənlər sırasında şəhid ailələrinin üzvləri və müharibə iştirakçıları da olub.  Hər bir müraciət fərdi qaydada araşdırılıb və nəticəsinə uyğun tədbirlər görülüb.
Sorğu xarakterli müraciətlərlə bağlı qanunvericiliyə uyğun izahatlar verilib. Vətəndaşlar müraciətləri əsasında aktiv məşğulluq  proqramlarına, habelə özünüməşğulluq proqramına, reabilitasiya xidmətlərinə cəlb edilmələri üçün qeydiyyata alınıblar.

Министр Сахил Бабаев принял граждан в городе Мингячевир
Министр труда и социальной защиты населения Сахил Бабаев принял жителей города Мингячевир и Евлахского района.
Перед приемом Сахиль Бабаев и глава исполнительной власти города Мингячевир Ильхам Исмаилов посетили памятник общенациональному лидеру Гейдару Алиеву.
В ходе приема граждане обратились по вопросам программы самозанятости, адресной социальной помощи, жилищного обеспечения, инвалидности и т. д. Среди обратившихся были члены семей шехидов и участники войны.
По обращениям информационного характера были даны разъяснения в соответствии с законодательством. Граждане, на основании их заявлений зарегестрировались для участия в программах активного трудоустройства, а также программах самозанятости и реабилитационных услугах.