Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi ilə Tacikistanın Əmək, Miqrasiya və Əhalinin Məşğulluğu Nazirliyi arasında əməkdaşlıq sənədi imzalanıb
23 noyabr 2023, 11:31
Bu gün Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyində Tacikistanın əmək, miqrasiya və əhalinin məşğulluğu naziri Gülnora Hasanzodanın başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş olub.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev Azərbaycan və Tacikistanın ortaq tarixə, dinə və mədəniyyətə malik ölkələr olduğunu və iki ölkənin dövlət başçılarının  siyasi iradəsi və birgə səyləri ilə əlaqələrin daim genişləndiyini vurğulayıb.
Beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində səmərəli əməkdaşlığın və qarşılıqlı dəstəyin əhəmiyyəti, əmək və sosial müdafiə sahəsində də əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsinin vacibliyi qeyd edilib.
G.Hasanzoda əməkdaşlığın genişlənməsi üçün böyük potensial olduğunu və bu istiqamətdə gələcəkdə də səylərin artırılacağını, fəal təcrübə mübadilələrinin önəmini diqqətə çatdırıb.
Görüşün yekunu olaraq nazirlər “2024-2025-ci illər üçün Azərbaycan Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi ilə Tacikistan Respublikasının Əmək, Miqrasiya və Əhalinin Məşğulluğu Nazirliyi arasında əməkdaşlığa dair Tədbirlər Planı”nı imzalayıblar.
Sənəddə qeyd olunan dövrdə iki nazirlik arasında müvafiq fəaliyyət sahələrində əməkdaşlığın həyata keçirilməsi üçün görüləcək tədbirlər əhatə olunur.

Подписан документ о сотрудничестве между Министерством труда и социальной защиты населения и Министерством труда, миграции и занятости Таджикистана
23 ноября 2023, 11:31
Сегодня в Министерстве труда и социальной защиты населения состоялась встреча с делегацией во главе с министром труда, миграции и занятости населения Таджикистана Гульнорой Хасанзода.
Министр труда и социальной защиты населения Сахил Бабаев подчеркнул, что Азербайджан и Таджикистан являются странами с общей историей, религией и культурой, и отношения постоянно расширяются благодаря политической воле и совместным усилиям глав государств двух стран.
Отмечена важность эффективного сотрудничества и взаимной поддержки в рамках международных организаций и развития сотрудничества в сфере труда и социальной защиты.
Г. Хасанзода отметила, что существует большой потенциал для расширения сотрудничества и усилия в этом направлении будут наращиваться в будущем, а также важность активного обмена опытом.
По итогам встречи министры подписали «План действий по сотрудничеству между Министерством труда и социальной защиты Азербайджанской Республики и Министерством труда, миграции и занятости населения Республики Таджикистан на 2024-2025 годы».
В документе освещены меры, которые необходимо принять для реализации сотрудничества между двумя министерствами в соответствующих сферах деятельности.