e-Sosial mobil tətbiqi “mygov”a tam inteqrasiya olunaraq bu gündən fəaliyyətini dayandırdı
Bu gündən “e-Sosial” mobil tətbiqi “mygov” platformasına tam inteqrasiya olunması ilə əlaqədar olaraq fəaliyyətini dayandırıb.
Ölkə Prezidentinin Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasında rəqəmsal inkişafın sürətləndirilməsinə dair 2026-2028-ci illər üçün Fəaliyyət Planı”nın icrası istiqamətində görülən işlərin davamı olaraq tətbiqdəki xidmətlər “mygov” platformasına tam inteqrasiya olunub.
Bununla əlaqədar vətəndaşların Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən təqdim olunan rəqəmsal xidmətlərə mobil vasitələrlə çıxışı bundan sonra yalnız “mygov” mobil tətbiqi vasitəsilə təmin ediləcək.
Qeyd edək ki, sosialyönümlü xidmətlərin vahid rəqəmsal ekosistemdə cəmləşdirilməsi dövlət xidmətlərinin “bir pəncərə” prinsipi əsasında təşkilinə, rəqəmsal resurslardan səmərəli istifadə və texnoloji infrastrukturun optimallaşdırılmasına, eyni zamanda xidmətlərin daha proaktiv və effektiv şəkildə təqdim olunmasına xidmət edir.

Мобильное приложение “e-Sosial” полностью интегрировано в “mygov” и с сегодняшнего дня прекратило свою деятельность
1 мая 2026, 18:15
С сегодняшнего дня мобильное приложение “e-Sosial” прекратило свою деятельность в связи с полной интеграцией в платформу “mygov”.
В рамках продолжения работ по реализации "Плана действий на 2026–2028 годы по ускорению цифрового развития в Азербайджанской Республике", утверждённого Распоряжением Президента страны, услуги, представленные в приложении, были полностью интегрированы в платформу “mygov”.
В связи с этим доступ граждан к цифровым услугам, предоставляемым Министерством труда и социальной защиты населения, через мобильные устройства отныне будет обеспечиваться исключительно посредством мобильного приложения “mygov”.
Отметим, что объединение социально ориентированных услуг в единой цифровой экосистеме служит организации государственных услуг по принципу "единого окна", эффективному использованию цифровых ресурсов и оптимизации технологической инфраструктуры, а также более проактивному и эффективному предоставлению услуг.