DOST Agentliyinin icra etdiyi Tələbələrin Akselerasiya Proqramına cəlb olunan tələbələrə EY şirkətində yumşaq bacarıqların inkişafı və karyera quruculuğu təlimi keçirilib. Təlimdə iştirakçılara professional CV hazırlanması, işəqəbul prosesində müsahibədə suallara düzgün cavab verilməsi və növbəti mərhələlər barədə ətraflı məlumat verilib.
Tədbir iştirakçıların həm əyani, həm də onlayn qoşula bildiyi hibrid formatda baş tutub. Görüş zamanı həmçinin iş mühiti ilə tanışlıq turu da təşkil olunub.
İnteraktiv mühitdə baş tutan təlimdə EY şirkətinin əməkdaşı Sevinc Osmanlı iştirakçıların işə qəbul prosesi ilə bağlı suallarını cavablandırıb, onlara proses barədə praktiki məlumat və tövsiyələr verib.
Qeyd edək ki, Tələbələrin Akselerasiya Proqramının məqsədi əlilliyi olan gənclərin əmək bazarının tələblərinə uyğun işçi qüvvəsinə çevrilməsi, məşğulluq imkanlarının və bacarıqlarının artırılması, müvafiq təcrübə imkanlarının yaradılması, əlilliklə bağlı cəmiyyətdə mövcud olan mənfi davranış və stereotiplərin dəyişdirilməsidir.

Для студентов, участвующих в реализуемой Агентством DOST Программе акселерации студентов, в компании EY был проведён тренинг по развитию гибких навыков и построению карьеры. В ходе тренинга участникам была представлена подробная информация о подготовке профессионального резюме (CV), правильных ответах на вопросы во время собеседования при приёме на работу, а также о последующих этапах процесса трудоустройства.
Мероприятие прошло в гибридном формате с возможностью участия как в очном, так и в онлайн-режиме. В рамках встречи также была организована ознакомительная экскурсия по рабочей среде компании.
В ходе интерактивного тренинга сотрудник компании EY Севиндж Османлы ответила на вопросы участников, касающиеся процесса трудоустройства, а также поделилась практической информацией и рекомендациями.
Отметим, что целью Программы акселерации студентов является подготовка молодых людей с инвалидностью к требованиям рынка труда, расширение их возможностей трудоустройства и развитие профессиональных навыков, создание условий для получения практического опыта, а также содействие изменению существующих в обществе негативных установок и стереотипов в отношении инвалидности.