DOST xidmətləri artıq İmişlidə
DOST xidmətləri şəbəkəsinin regionlarda genişləndirilməsi tədbirlərinin davamı olaraq, İmişli rayonunda yeni DOST filialı fəaliyyətə başlayıb.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev və İmişli Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının birinci müavini Mirzə Quliyev burada yaradılmış şəraitlə tanış olub, vətəndaşlara göstərilən xidmətlərin təşkili və iş prosesi ilə maraqlanıblar.
Bildirilib ki, Prezident cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən sosial islahatların mühüm istiqamətlərindən biri vətəndaşlara göstərilən sosial xidmətlərin müasir standartlar əsasında təşkili və onların əlçatanlığının artırılmasıdır. Bu baxımdan, Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanın təşəbbüsü ilə yaradılmış DOST modeli vətəndaşyönümlü yanaşması, şəffaf fəaliyyəti və innovativ idarəetmə prinsipləri ilə seçilir, beynəlxalq səviyyədə də uğurlu təcrübə kimi tanınır.
DOST konsepsiyasının dövlət sosial xidmətlərini "bir pəncərə" prinsipi əsasında müasir, operativ və şəffaf formada təqdim etdiyi, bu model üzrə göstərilən xidmətlərdən vətəndaş məmnunluğunun 98,9 faiz olduğu qeyd edilib.
DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov məlumat verib ki, 9 əməkdaşla fəaliyyət göstərəcək filialda gün ərzində orta hesabla 100-ə yaxın vətəndaşa xidmət göstərilməsi planlaşdırılır.
İmişli şəhəri, A. Şadlınski küçəsi 8A ünvanında yerləşən filialın 2 mərtəbəli inzibati binası müasir memarlıq həlləri əsasında layihələndirilib. Binanın ümumi sahəsi 698,1 kvadratmetrdir.
A.Əliyev filialda xidmətlərin keyfiyyətlə göstərilməsinin, müraciətlərə operativ baxılmasının, vətəndaş məmnunluğunun daim yüksək səviyyədə saxlanılmasının vacibliyini vurğulayaraq müvafiq tapşırıq və tövsiyələrini çatdırıb.
İmişli filialının da istifadəyə verilməsi ilə hazırda ölkə üzrə 7 DOST Mərkəzi, 4 DOST filialı və 3 DOST məntəqəsi vətəndaşlara xidmət göstərir.

В рамках продолжающейся работы по расширению сети услуг DOST в регионах начал деятельность новый филиал DOST в Имишлинском районе.
Министр труда и социальной защиты населения Анар Алиев и первый заместитель главы Исполнительной власти Имишлинского района Мирза Гулиев ознакомились с созданными в филиале условиями, а также с организацией предоставления услуг гражданам и рабочим процессом.
Было отмечено, что одним из ключевых направлений социальных реформ, реализуемых под руководством Президента Ильхама Алиева, является организация социальных услуг в соответствии с современными стандартами и повышение их доступности. В этом контексте модель DOST, созданная по инициативе Первого вице-президента Мехрибан Алиевой, отличается клиентоориентированным подходом, прозрачностью деятельности и инновационными принципами управления, а также признана успешной практикой на международном уровне.
Подчёркивалось, что концепция DOST обеспечивает предоставление государственных социальных услуг в современном, оперативном и прозрачном формате по принципу "единого окна". Уровень удовлетворённости граждан услугами, оказываемыми по данной модели, составляет 98,9%.
Председатель Правления Агентства DOST Фарид Мамедов сообщил, что в филиале, где будут работать 9 сотрудников, планируется ежедневно обслуживать в среднем около 100 граждан.
Филиал расположен по адресу: г. Имишли, ул. А. Шадлинского, 8А. Двухэтажное административное здание спроектировано с использованием современных архитектурных решений. Общая площадь здания составляет 698,1 кв. м.
Анар Алиев подчеркнул важность обеспечения высокого качества предоставляемых услуг, оперативного рассмотрения обращений граждан и поддержания стабильно высокого уровня удовлетворённости граждан, дав соответствующие поручения и рекомендации.
С вводом в эксплуатацию филиала в Имишли сеть DOST в настоящее время включает 7 центров DOST, 4 филиала DOST и 3 пункта DOST, оказывающих услуги гражданам по всей стране.