ƏƏSMN-nin bütün çağrı mərkəzləri vahid platforma altında cəmləşdirilir
Artıq Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun Sosial Sığorta və Fərdi Uçot üzrə Mərkəzi Filialının (SSFUMF) 012 562 20 11 nömrəsinə daxil olan zənglər 142 Çağrı mərkəzi üzərindən qəbul edilərək cavablandırılır.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin müxtəlif qurumları üzrə fəaliyyət göstərən çağrı mərkəzlərinin vahid platformada birləşdirilməsi üçün onların nazirliyin Çağrı mərkəzi 142-yə inteqrasiyasına başlanıb.
Məqsəd vətəndaş müraciətlərinin cavablandırılması xidmətinin keyfiyyətinin daha da artırılması, müvafiq xidmətlərlə bağlı yalnız bir qısa nömrədən istifadə etməklə müraciət etmələrinə şərait yaradılmasıdır.
Artıq 012 562 20 11-ə edilən zənglər 142 üzərindən qəbul edilərək cavablandırılır.
Sonrakı mərhələdə (yəni, adaptasiya müddəti başa çatdıqdan sonra) 012 562 20 11 nömrəsi ləğv edilərək, SSFUMF-ə aid bütün müraciətlər 142 Çağrı mərkəzi tərəfindən qəbul ediləcək.
Qeyd edək ki, ilk mərhələdə Nazirliyin tabeliyindəki Dövlət Tibbi Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Agentliyinin (DTSERA) 1923 Çağrı mərkəzinin 142 Çağrı mərkəzinə inteqrasiyası həyata keçirilib.

Все колл-центры МТСЗН объединяются под единой платформой
Отныне звонки в Центральное управление социального страхования и индивидуального лицевого счета (ЦУССИЛС) Госфонда социальной защиты принимаются и обрабатываются через Колл-центр 142.
В целях объединения под единой платформы колл-центров, работающих в различных учреждениях Министерства труда и социальной защиты населения, начата их интеграция в Колл-центр Министерства 142.
Цель – дальнейшее повышение качества услуги реагирования на обращения граждан, создание условий для их обращения за соответствующими услугами с использованием только одного короткого номера.
Отныне набранные по номеру 012 562 20 11 звонки принимаются Колл-центром 142.
На следующем этапе (то есть после окончания периода адаптации) номер 012 562 20 11 будет аннулирован, а все обращения, связанные с ЦУССИЛС, будут поступать в Колл-центр 142.
Следует отметить, что на первом этапе было осуществлено объединение  Колл-центра Государственного агентства медико-социальной экспертизы и реабилитации 1923 в Колл-центр 142.