Şirvan şəhərində müharibə veteranları üçün yaradılmış təsərrüfatlara baxış keçirilib
Postmüharibə dövründə şəhid ailələri üzvləri və müharibə iştirakçıları olan 9,5 min şəxs üçün özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində təsərrüfatlar yaradılıb
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev və Şirvan şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı İlqar Abbasov özünüməşğulluq proqramı üzrə Şirvan şəhərində müharibə veteranları üçün yaradılmış kiçik təsərrüfatlara baxış keçiriblər.
İkinci Qarabağ müharibəsi veteranları Qəhrəmanov Rəşad Rafiq oğlu bərbərxana xidmət sahəsini, Mustafayev Muxtar Əlisəfa oğlu isə qapı və pəncərə istehsalı sexini  yaratmaları üçün özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində avadanlıqlarla təmin ediliblər.
R.Qəhrəmanov və M.Mustafayev müharibə iştirakçılarına göstərilən diqqət və qayğıya, onlarla bağlı həyata keçirilən sosial dəstək tədbirlərinə görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını ifadə ediblər. Hər iki müharibə veteranı özünüməşğulluq proqramının dəstəyi ilə yaratdıqları təsərrüfatlarını inkişaf etdirmək üçün səylə çalışdıqlarını bildiriblər.
Dövlət başçısının göstərişinə uyğun olaraq postmüharibə dövründə şəhid ailələrinin üzvləri və müharibə iştirakçıları ilə bağlı geniş miqyaslı sosial dəstək proqramı həyata keçirilir. Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən icra olunan sosial dəstək proqramı çərçivəsində həmin kateqoriyalara aid 122 min şəxsə 264 min xidmət göstərilib. O cümlədən, 16,5 min şəxs aktiv məşğulluq proqramlarına cəlb olunub ki, onlardan 9,5 min şəxs üçün özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində kiçik təsərrüfatlar yaradılıb.

В городе Ширван состоялся осмотр хозяйств, созданных для ветеранов войны
В послевоенный период в рамках программы самозанятости были созданы хозяйства для 9500 человек, которые являются членами семей шехидов и участниками войны.
Министр труда и социальной защиты населения Сахил Бабаев и глава исполнительной власти города Ширван Ильгар Аббасов осмотрели малые хозяйства, созданные для ветеранов войны в городе Ширван в рамках программы самозанятости.
В рамках программы самозанятости ветераны Второй Карабахской войны Кахраманов Рашад Рафик оглы получил оборудование для создания парикмахерской, а Мустафаев Мухтар Алисафа оглы для мастерской по изготовлению дверей и окон.
Р.Кахраманов и М.Мустафаев выразили признательность Президенту Ильхаму Алиеву за внимание и заботу, проявленные к участникам войны, и реализованные в отношении них меры социальной поддержки. Оба ветерана войны рассказали, что много работают над развитием хозяйств, созданных при поддержке программы самозанятости.
В соответствии с поручением главы государства в послевоенный период реализуется масштабная программа социальной поддержки членов семей шехидов и участников войны. В рамках программы социальной поддержки, реализуемой Министерством труда и социальной защиты населения, оказано 264 000 услуг 122 000 лицам, относящимся к этим категориям. В частности, в программах активной занятости было задействовано 16,5 тыс. человек, из них в рамках программы самозанятости создано 9,5 тыс. малых фермерских хозяйств.