Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri, “Yüksəliş” Təşkilat Komitəsinin üzvü Sahil Babayev ikinci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri ilə görüş keçirib. Görüşdə Prezident Administrasiyasının Humanitar siyasət, diaspor, multikulturalizm və dini məsələlər şöbəsinin müdiri, “Yüksəliş” müsabiqəsinin Təşkilat Komitəsinin sədri Fərəh Əliyeva, gənclər və idman nazirinin müavini, “Yüksəliş” müsabiqəsinin İşçi qrupunun rəhbəri Fərhad Hacıyev də iştirak edib.
Nazir Sahil Babayev ikinci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri ilə tanış olub, onları əldə etdikləri nailiyyət münasibətilə təbrik edib və gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb. O, əmək, məşğulluq, sosial müdafiə sahələrində ölkəmizin gələcək inkişaf hədəfləri ilə bağlı məlumat verərək bu istiqamətdə görülən işlərlə əlaqədar qaliblərə məlumat verib. Həmçinin nazir şəxsi və peşəkar idarəçilik təcrübəsindən qaliblərə nümunələr və tövsiyələr verib.
Görüşün davamında nazir Sahil Babayev mentorluq proqramının həyata keçirilməsində maraqlı olduğunu qeyd edib. Nazir qaliblərin suallarını cavablandırıb, “Yüksəliş” müsabiqəsi qaliblərini DOST agentliyinə dəvət edərək, rəqəmsal inkişafla yaxından tanış olmağı təklif edib. Son olaraq gələcəkdə “Yüksəliş” müsabiqəsi qaliblərinin dövlətin inkişafında öz töhfələrini verməsi üçün müəyyən məsələlərə cəlb edilməsi müzakirə edilib.
“Yüksəliş” müsabiqəsinin İşçi qrupunun rəhbəri Fərhad Hacıyev Sahil Babayevə iştirak üçün təşəkkürünü bildirərək gələcəkdə belə görüşlərin mütəmadi təşkil ediləcəyini deyib.
Qeyd edək ki, üçüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qeydiyyat mərhələsinin tarixləri və qeydiyyat prosesi barədə məlumat qısa zamanda ictimaiyyətlə paylaşılacaq.
“Yüksəliş” müsabiqəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 26 iyul 2019-cu il tarixində imzaladığı sərəncamla intellektual səviyyəsi və idarəçilik bacarıqları yüksək olan perspektivli rəhbər şəxslərin müəyyən edilməsini, dəstəklənməsini və ölkədə kadr ehtiyatı bankının yaradılmasını təmin etmək məqsədilə təsis olunub. 2023-cü ildə növbəti “Yüksəliş” müsabiqəsinin keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən sərəncam isə ötən ayın 20-də imzalanıb.

Министр труда и социальной защиты населения Сахил Бабаев провел встречу с победителями второго конкурса «Юкселиш»
28 января 2023, 21:16
Министр труда и социальной защиты населения, член Оргкомитета «Юкселиш» Сахил Бабаев встретился с победителями второго конкурса «Юкселиш». Заведующая отделом гуманитарной политики, диаспоры, мультикультурализма и по делам религий Администрации Президента, председатель оргкомитета конкурса «Юкселиш» Фарах Алиева, заместитель министра молодежи и спорта, руководитель рабочей группы Конкурс «Юкселиш» Фархад Гаджиев также приняли участие во встрече.
Министр Сахил Бабаев встретился с победителями второго конкурса «Юкселиш», поздравил их с достижениями и пожелал успехов в дальнейшей деятельности. Он дал информацию о перспективных целях развития нашей страны в сферах труда, занятости, социальной защиты и проинформировал победителей о работе, проделанной в этом направлении. Также министр привел примеры и рекомендации победителям из своего личного и профессионального управленческого опыта.
В продолжение встречи министр отметил, что заинтересован в реализации программы наставничества. Министр ответил на вопросы победителей, пригласил победителей конкурса «Юкселиш» в агентство DOST, предложил ознакомиться с цифровым развитием. В конце обсуждалось привлечение победителей конкурса к тем или иным вопросам для внесения своего вклада в развитие государства в будущем.
Руководитель рабочей группы конкурса «Юкселиш» Фархад Гаджиев поблагодарил Сахиля Бабаева за участие и сказал, что такие встречи в будущем будут проводиться регулярно.
Следует отметить, что даты этапа регистрации третьего конкурса «Юкселиш» и информация о процессе регистрации будут доведены до сведения общественности в ближайшее время.
Конкурс «Юкселиш» был учрежден указом Президента Азербайджанской Республики г-ном Ильхамом Алиевым от 26 июля 2019 года с целью выявления и поддержки перспективных руководителей с высоким интеллектуальным уровнем и управленческими способностями, а также создания банка кадрового резерва в стране. 20 числа прошлого месяца Президент Азербайджанской Республики господин Ильхам Алиев подписал указ о проведении очередного конкурса «Юкселиш» в 2023 году.