Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki Dövlət Tibbi-Sosial Ekspertiza və Reabilitasiya Agentliyi tərəfindən Bərdə şəhərindəki Qarabağ Regional DOST Mərkəzində dekabrın 1-dən Ambulator Reabilitasiya Mərkəzi - “RehaPoint” fəaliyyətə başlayacaq.
Mərkəzdə bölgədə yaşayan əlilliyi olan şəxslərə ambulator formada müalicəvi bədən tərbiyəsi, əmək terapiyası, psixoloq və loqoped xidmətləri göstəriləcək, eləcə də onların ehtiyac duyduqları reabilitasiya vasitələri ilə təminatı həyata keçiriləcək.
Məqsəd regionlarda əlilliyi olan şəxslərin reabilitasiya xidmətlərinə əlçatanlığının və vətəndaş məmnunluğunun artırılması, bərpa prosesində əldə edilən nəticələrin davamlılığının təmin edilməsi, regionlarda reabilitasiya infrastrukturunun gücləndirilməsidir.
Ambulator Reabilitasiya Mərkəzi - “RehaPoint” infrastrukturunun yeni yaradılacaq regional DOST mərkəzləri üzrə genişləndirilməsi nəzərdə tutulur.

В Карабахском Региональном Центре DOST начнет работу амбулаторный реабилитационный центр
С 1 декабря в Карабахском Регионального Центре DOST в г.Барда начнет функционировать амбулаторный реабилитационный центр - "RehaPoint” Государственного агентства медико-социальной экспертизы и реабилитации при Министерстве труда и социальной защиты населения.
В центре будут оказываться услуги лечебной физической культуры, трудотерапии, психолога и логопеда в амбулаторной форме лицам с ограниченными возможностями здоровья, проживающим в регионе, а также обеспечиваться необходимыми средствами реабилитации.
Целью является повышение доступности и удовлетворенности граждан реабилитационными услугами лиц с ограниченными возможностями здоровья в регионах, обеспечение преемственности результатов, достигнутых в процессе реабилитации, укрепление реабилитационной инфраструктуры в регионах.
Планируется расширение инфраструктуры центра амбулаторной реабилитации “RehaPoint” по вновь создаваемым региональным центрам DOST.