İslam ölkələrinin nümayəndə heyətləri Azərbaycanın DOST təcrübəsi ilə yaxından tanış olublar
İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı (İƏT) əmək nazirlərinin Bakıda keçirilən 5-ci konfransında iştirak etmək üçün ölkəmizdə səfərdə olan İslam ölkələrinin nümayəndə heyətləri səfər çərçivəsində DOST Mərkəzində olublar.
Qonaqlara DOST konsepsiyasının ölkəmizdə dövlət sosial xidmətlər sisteminə gətirdiyi innovativ yeniliklər barədə məlumat verilib.
Bildirilib ki, Prezident İlham Əliyevin Fərmanı ilə 2019-cu ilin may ayında  DOST Agentliyi və bundan sonra 7 DOST Mərkəzi açılıb.  Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın təşəbbüsü olan DOST konsepsiyası sosial sahələr üzrə 159 xidmətin “bir pəncərə”dən, operativ, şəffaf, vətəndaş rahatlığı və məmnunluğuna uyğun təqdim olunmasına imkan yaradıb.
Bu ilin 10 ayında DOST Mərkəzlərində 578 min, ümumilikdə ötən dövrdə isə 1,8 mln. nəfərə xidmət göstərildiyi, DOST xidmətlərindən vətəndaşların məmnunluq səviyyəsinin 97,7 faiz təşkil etdiyi diqqətə çatdırılıb. “Könüllü DOST” proqramı,  DOST Mərkəzləri şəbəkəsinin genişləndirilməsi işləri qeyd olunub.
DOST təcrübəsinin mötəbər beynəlxalq qurumlar tərəfindən də qabaqcıl təcrübə kimi yüksək dəyərləndirildiyi, DOST Agentliyinin bir çox beynəlxalq mükafatlarla təltif edildiyi, DOST təcrübəsinin digər ölkələrdə tətbiqinə hazırlıq işləri aparıldığı bildirilib. Qonaqlar üçün DOST konsepsiyasına dair təqdimat olub.

Делегации исламских стран ознакомились с опытом DOST Азербайджана
Делегации исламских стран, посетившие нашу страну для участия в V конференции министров труда Организации исламского сотрудничества (ОИС) в Баку, в рамках визита побывали в Центре DOST.
Гости были проинформированы об инновациях, которые концепция DOST привнесла в систему государственных социальных услуг нашей страны.
Сообщалось, что c мая 2019 года Указом Президента Ильхама Алиева были открыты Агентство и 7 Центров DOST. Концепция DOST, инициированная первым вице-президентом Мехрибан Алиевой, позволила предоставлять 159 услуг в социальных сферах по принципу «единого окна», оперативно, прозрачно, в соответствии с удобством и удовлетворением граждан.
За 10 месяцев этого года в центрах "DOST" зарегистрировано 578 тыс. обращений граждан, а всего за прошлый период-1,8 млн. Было отмечено, что уровень удовлетворенности граждан услугами составляет 97,7%. Была отмечена программа «Волонтёр DOST» и расширение сети центров.
Было констатировано, что практика DOST высоко оценивается авторитетными международными институтами как ведущая практика, Агентство DOST награждено многими международными наградами, ведется подготовка к применению практики DOST в других странах. Для гостей была проведена презентация концепции.