DOST mərkəzlərində 2 milyonuncu vətəndaşa xidmət göstərildi
DOST mərkəzlərində xidmət göstərilən vətəndaşların sayı 2 milyona çatıb. 2 milyonuncu vətəndaşa Bərdə şəhərində yerləşən Qarabağ Regional DOST mərkəzində xidmət göstərilib.
Həmin vətəndaş şəhid Hidayət Vəliyevin bacısı Vəliyeva Solmaz İsa qızı olub və o, müraciətinə uyğun DOST xidməti ilə təmin edilib.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini Anar Kərimov S.Vəliyeva ilə görüşərək onu DOST mərkəzlərində xidmət göstərilən 2 milyonuncu vətəndaş olması münasibəti ilə təbrik edib, ona simvolik hədiyyə təqdim edib.
Qeyd olunub ki, Prezident İlham Əliyevin Fərmanı ilə 2019-cu ilin may ayında DOST Agentliyi və bundan sonra 7 DOST mərkəzi açılıb. Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın təşəbbüsü olan DOST konsepsiyası 159 sosial xidmətin “bir pəncərə”dən, operativ, şəffaf, müasir, innovativ əsasda təqdim olunmasına imkan verib.
DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov DOST mərkəzlərində göstərilən xidmətlər barədə məlumat verib, vətəndaşların bu xidmətlərdən məmnunluq səviyyəsinin 98,1 faiz olduğunu bildirib.
S.Vəliyeva DOST mərkəzində müraciətinin operativ və müsbət cavablandırılmasından, ümumən göstərilən DOST xidmətlərindən məmnunluğunu ifadə edib.
Qeyd edək ki, artıq Bakı şəhəri, Abşeron rayonu, eləcə də Bərdə, Tərtər, Ağdam, Şuşa, Ağcabədi, Xocalı, Füzuli, Xocavənd rayonları və Xankəndi şəhəri DOST xidmətləri ilə əhatə olunub. Qarabağ Regional DOST mərkəzində ötən dövrdə artıq 24 minə yaxın vətəndaşa xidmət göstərilib. Hazırda DOST xidmətləri şəbəkəsinin digər bölgələrimiz üzrə də genişləndirilməsi üçün işlər aparılır.

В Центрах DOST оказаны услуги 2 миллионам гражданам
Число граждан, обслуженных в центрах DOST, достигло 2 миллиона. Двух миллионного гражданина обслужили в Карабахском Региональном Центре DOST, расположенном в городе Барда.
Этой гражданкой оказалась сестра шехида Хидаята Валиева Вялиева Солмаз Иса кызы.
Заместитель министра труда и социальной защиты населения Анар Кяримов встретился с С. Вялиевой, поздравил ее с тем, что она стала 2-миллионным гражданином, обслуживаемым в центрах DOST, и вручил ей символический подарок.
Было отмечено, что c мая 2019 года Указом Президента Ильхама Алиева были открыты Агентство DOST и 7 центров DOST. Концепция, реализованная по инициативе первого вице-президента Мехрибан Алиевой, позволила оказывать 159 социальных услуг по принципу «единого окна» на оперативной, прозрачной, современной, инновационной основе.
Председатель правления агентства Фарид Мамедов проинформировал об услугах, предоставляемых в центрах DOST, и сообщил, что уровень удовлетворенности граждан этими услугами составляет 98,1 процента.
С. Вялиева выразила удовлетворение быстрым и положительным ответом на ее обращение в центре и общими оказанными услугами DOST.
Отметим, что услугами DOST уже охвачены город Баку, Апшеронский район, а также Бардинский, Тертерский, Агдамский, Шушинский, Агджабединский, Ходжалинский, Физулинский, Ходжавендский районы и город Ханкянди. Карабахский региональный центр DOST за прошедший период оказал услуги почти 24 тысячам граждан. В настоящее время ведется работа по расширению деятельности DOST на другие регионы.