DOST mərkəzlərində rekord sayda vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Mayın 4-də mərkəzlərə ümumilikdə 7057 nəfər vətəndaş müraciət edib. Bu göstərici DOST mərkəzlərində indiyədək qeydə alınan ən yüksək nəticədir.
Gün ərzində 1 saylı Bakı DOST Mərkəzinə 1149 nəfər, 2 saylı Bakı DOST Mərkəzinə 661 nəfər, 3 saylı Bakı DOST Mərkəzinə 1833 nəfər, 4 saylı Bakı DOST Mərkəzinə 1282 nəfər, 5 saylı Bakı DOST Mərkəzinə 621 nəfər, Abşeron DOST Mərkəzinə 845 nəfər, Qarabağ Regional DOST Mərkəzinə 416 nəfər, Qarabağ Regional DOST Mərkəzinin Şuşa filialına isə 9 nəfər, Zəngilan "SMART" DOST məntəqəsinə 2 nəfər, Kəlbəcər DOST məntəqəsinə 6 nəfər, Füzuli DOST məntəqəsinə 5 nəfər, Tərtər DOST filialına 80 nəfər, ƏƏSMN-in qəbul şöbəsinə 77 nəfər, DƏMX-in DOST qəbul şöbəsinə isə 71 nəfər vətəndaş müraciət edib.
Müraciətlər əsasən pensiya (17,7%), sosial müavinətlər (17,1%), məşğulluq (15,8%), əlillik (3,3%), sosial xidmət (2,2%), əmək münasibətləri (2,2%), vahid əlaqələndirmə mərkəzi (1%), bank (21,8%) və digər yardımçı xidmətlərlə (19%) bağlı olub.
Qeyd edək ki, DOST mərkəzlərində indiyədək 4,5 milyona yaxın vətəndaşa xidmət göstərilib. DOST xidmətlərindən vətəndaşların məmnunluq səviyyəsi 98,8 faiz təşkil edir. "DOST Çağrı Mərkəzi 142" üzrə isə 8,8 milyondan çox zəng cavablandırılıb və məmnunluq səviyyəsi 95,3 faizdir.

В центрах DOST зафиксирован новый рекорд
В центрах DOST зарегистрировано рекордное количество обращений граждан. 4 мая в центры поступило в общей сложности 7057 обращений граждан. Этот показатель стал самым высоким результатом, зафиксированным в центрах DOST на сегодняшний день.
В течение дня в Бакинский центр DOST 1 обратились 1149 человек, в Бакинский центр DOST 2 — 661 человек, в Бакинский центр DOST 3 — 1833 человека, в Бакинский центр DOST 4 — 1282 человека, в Бакинский центр DOST 5 — 621 человек, в Абшеронский центр DOST — 845 человек, в Карабахский региональный центр DOST — 416 человек, в Шушинский филиал Карабахского регионального центра DOST — 9 человек, в пункт "SMART" DOST в Зангилане — 2 человека, в пункт DOST в Кяльбаджаре — 6 человек, в пункт DOST в Физули — 5 человек, в филиал DOST в Тертере — 80 человек, в приёмный отдел Министерства труда и социальной защиты населения — 77 человек, а в приёмный отдел DOST Государственного агентства медико-социальной экспертизы и реабилитации — 71 человек.
Обращения в основном были связаны с вопросами пенсий (17,7%), социальных пособий (17,1%), занятости (15,8%), инвалидности (3,3%), социальных услуг (2,2%), трудовых отношений (2,2%), Единого координационного центра (1%), банковских услуг (21,8%) и других вспомогательных услуг (19%).
Отметим, что на сегодняшний день в центрах DOST услуги получили около 4,5 миллиона граждан. Уровень удовлетворённости граждан услугами DOST составляет 98,8%. По линии «Call-центра DOST 142» было обработано более 8,8 миллиона звонков, а уровень удовлетворённости составил 95,3%.