Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST Agentliyi tərəfindən vətəndaş cəmiyyəti nümayəndələri üçün “DOST Çağrı Mərkəzi 142” MMC-yə infotur təşkil edilib.
İnfoturun məqsədi iştirakçıları DOST Çağrı Mərkəzi 142-nin fəaliyyət mexanizmi, vətəndaş müraciətlərinin qəbulu və cavablandırılması prosesi ilə yaxından tanış etmək olub.
Tədbir çərçivəsində qonaqlar DOST Çağrı Mərkəzi 142-nin fəaliyyət göstərdiyi iş sahələrinə baxış keçirib, operatorların iş prosesini izləyib və müraciətlərin qəbulundan cavablandırılmasına qədər olan mərhələlərlə yerində tanış olublar.
Daha sonra iştirakçılar üçün təqdimat keçirilib. Təqdimatda DOST Çağrı Mərkəzi 142-nin fəaliyyət istiqamətləri, sosial sahələr üzrə müraciətlərin operativ şəkildə qəbul və cavablandırılması mexanizmləri, vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsi məqsədilə tətbiq olunan innovativ həllər barədə məlumat verilib. Həmçinin, daxil olan müraciətlərin DOST xidmətləri ilə əlaqələndirilməsi və icra prosesinin koordinasiyası məsələlərinə toxunulub.
Tədbir sual-cavab sessiyası ilə davam edib. Vətəndaş cəmiyyəti nümayəndələri çağrı mərkəzinin fəaliyyəti, rəqəmsal xidmətlərin inkişafı və vətəndaş müraciətlərinin idarə olunması ilə bağlı fikir və təkliflərini bölüşüblər. Onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

Агентством DOST при Министерстве труда и социальной защиты населения был организован инфотур для представителей гражданского общества в ООО "Колл-центр DOST 142".
Цель инфотура заключалась в ознакомлении участников с механизмом работы Колл-центра DOST 142, а также с процессом приёма и обработки обращений граждан.
В рамках мероприятия гости ознакомились с рабочими зонами Колл-центра DOST 142, наблюдали за процессом работы операторов и на месте изучили все этапы — от приёма обращений до их обработки.
Затем для участников была проведена презентация. В ходе презентации была предоставлена информация о направлениях деятельности колл-центра, механизмах оперативного приёма и обработки социальных обращений, а также об инновационных решениях, направленных на обеспечение удовлетворённости граждан. Также были затронуты вопросы координации обращений с услугами DOST и управления процессами их исполнения.
Мероприятие продолжилось сессией вопросов и ответов. Представители гражданского общества поделились своими мнениями и предложениями относительно работы колл-центра, развития цифровых услуг и управления обращениями граждан. На их вопросы были даны ответы.